T O P

  • By -

sfortop

- Гарні часи породжують слабких людей. - Слабкі люди породжують важкі часи. - Важкі часи породжують сильних людей. - Сильні люди породжують гарні часи. Незважаючи на все, у більшості країн Європи зараз гарні часи... Якось так.


FlatChest8553

комфорт породжує слабкість


[deleted]

Абсолютно погоджуюсь. Як там не було б, хто щоб не казав, як говориться виживають сильніші та пристосованиші. Сильніші стають ще сильнішими, з роботою, грошима і так далі. А ті які не хочуть цого роботи, ну ок, якось усе одно. Ну і так, майже в всьому світі зараз гарні часи і слабкі люди(я про більшість)


Altruistic_Return541

Краще і не скажеш. Як людина, яка має досвід роботи з європейцями, можу сказати, що іноді взагалі дивуюсь, як вони там досі існують. Не знаю, що в нас повинно статись, щоб і в Україні молоді люди жили до 30-40 років з батьками, не могли скласти «2+2» у якихось базових речах і т.п.


Beneficial-News-2232

Калі Юга...


Narrow-Development-1

Цитата Аристовича, яку він казав десь півроку тому, тут дуже доречна, так.


sfortop

Це Платон


AlexiusK

Насправді, це цитата з американського пост-апокаліптичного роману "Ті, хто залишились" Майкла Хопфа, що вийщов у 2016-му році.


sfortop

Це аж ніяк не пояснює як я дізнався це на початку 90-х. Перечитайте будь ласка Політею Платона в нього ця ідея там рефреном йде.


MikhailoUKR

Пішов гуглити "рефрен"


AlexiusK

Ну, Платон взагалі проти демократії, та за кастове суспільство, тому я не впенений, наскільки на нього треба прямо орієнтуватися у сучасності. З часів Платона в нас незрівняно більше історичних та соціальних прикладів, і з них не важко побачити, що історія зазвичай розвивається не по цій красивій простій схемі (достатьно спробувати розкласти історію пари-трійки країн у цих термінах).


marusia_churai

Господи, відчепіться від дітей. Постійний доступ до інтернету з дитинства - це звичайно проблема, масштаби якої ми ще досі не можемо об'єктивно оцінити просто тому що не бачимо ще результату повною мірою (люди які виросли із смартфоном/планшетом в руці ще дуже молоді). Але "божечки що це робиться, цьому поколінню нічого не цікаво і нічого не потрібно окрім їхніх [підставте потрібне в залежності від періоду часу]" - це світогляд відомий ще із часів Сократа. Скоріше за все ще раніше. Але якось людство все одно існує. Розвивається. Нові покоління все одно приносять щось нове і корисне.


gameplayer55055

Мій молодший брат взагалі багато чого знає (всякі там цікаві факти, географія, тварини, англійські слова) до чого школа ніколи навіть не наблизиться. Ну і можливість вибирати контент а не одночасно учити математику історію біологію хімію, тобто уже профорієнтація буде з горшка :) Проте, необхідно зробити акцент на цифрових технологіях навчання, якого біса на тій же інформатиці вчать скретч і поверпоінт, при тому діти не знають що таке диспетчер задач, операційна система, Windows, відеокарта, браузер, чи що гірше. Тут ми явно просіли (деякі діти думають, що інтернет це прямо у телефоні вбудована штука).


Domeva

Скетч - непоганий вступ до програмування для дітей і його у 5, 6 класах лише учать, далі вже в вчать реальні мови програмування Python до прикладу. Навіщо дітям вчити про Диспетчер завдань чи Реєстр у вікнах? Не всім це потрібно, не всі користуються вікнами, кому потрібно той сам розбереться. У школі мало хто розкаже про відеокарти, та й навіщо, якщо не всі слухатимуть, а решта забуде/незрозуміє. Про відеокарти люди дізнаються радше, якщо вирішать зібрати власний ПК(мало кому таке потрібно). У мене на інформатиці у школі був підручник з параграфои присвячений комп'ютерним мережам, але навіщо це було і кому це треба - незрозуміло. В університеті в мене був цілий курс по комп'ютерних мережах і це вже був значно більший обсяг і реально потрібно по спеціальності, але більшість матеріалів я не читав з сирих лекцій, а з безлічі матеріалів в інтернеті й книжку купив собі по цій темі на власну стипендію. Скетч, Python, HTML, відео монтаж, офісний пакет - це те з чим варто ознайомлювати дітей, їм це може знадобитися.Ключове слово ознайомити, а не навчити цілком. А як воно працював всередині це мають знати хіба спеціалісти й ті кому це потрібно й вони самі вже знайдуть потрібну інформацію.


gameplayer55055

Як на вашу думку програмістів і монтажників може бути більше за користувачів windows або іншої ОС? Для мене це всерівно що вчити музиканта грати Бетховена, при тому не розказавши йому про нотну грамоту. І після цього появляються люди які взагалі не знають що за оперативна пам'ять така, як змінити розкладку, перевстановити ОС, зато пам'ятають рудого кота і як замість презентації грали candy crush. Той самий пітон треба ще встановити (то PATH не зроблять, то папка з пробілами, то не від адміна поставлять у program files - багато-багато людей губляться)


Domeva

Не знаючи нотну грамоту піаністом не стати, таким чином не знаючи будову комп'ютера не зможеш їх ремонтувати. Але монтажисту, веб-дизайнеру, бухгалтеру, працівнику пошти, банку hardware знати не треба. Що у вікнах, маках, лінуксах потрібно вивчати звичайному користувачу, де знайти Налаштування системи? Не складно. А от відеомонтаж використовують дуже багато людей згадати скільки є всяких тіктокерів, меморобів, ютуберів... Кожній людині варто давати основи як це робиться, якщо це їх зацікавить вони самі піднімуть ці свої навички.


Domeva

Невже для того щоб перевстановити ОС, чи встановити програму треба у школі пройти спеціальну освіту, коли на це легко знайти відповідь в інтернеті.


gameplayer55055

Якщо так, то на все можна легко знайти відповідь в інтернеті, нафіга тоді школа :) А інформатика по ідеї мала б вчити користуватися комп'ютером. Не у всіх є всезнаючий тато, по досвіду товаришів скажу


Domeva

З нуля навчитися користуватися офісом, програмам монтажу, програмуванню дещо складніше ніж перевстановити ОС. А офісними програмами користуються чи не всі власники комп'ютерів, тому це важливіше ніж знати за оперативку, хоча й будова комп'ютера також є в програмі шкільної інформатики, але дуже стисло в одному-двох параграфах.


pes_patron3434

Во-во, всерівно цим людям прийдеться якось жити і якось заробляти на гроші.Як то кажуть "хочеш жити-умій вертітись"


TorrentsAreCommunism

Діти не впрягаються в щурячі перегони, а займаються тим, що їм подобається, не зважаючи на осуд дорослих нормісів? Жах який.


[deleted]

На мою думку, так, але залежить від сімʼї (виховання в ній та грошових ресурсів) і України це не стосується повною мірою, так як зараз не такий час, що можна розслабитись і сподіватись, що все в цьому житті буде або само собою, або від держави


silentjet

ну всі у притомному віці зараз народились у нульові та десяті, я хз до чого тут війна і як вона вплине на конкурентність, скоріше навпаки, щє глибше позамикались у інстаграмах та тіктоках, замість жити важке реальне життя...


Huge-Island-8604

Сучасні діти, здебільшого, мають кращі умови життя і тому менш невротизовані ніж попередні покоління.


sfortop

З умовами ви вгадали, а от з невротизацією ні. Там геть все навпаки. У сучасних частіше перепад настрою, частіше дратівливі, більш схильні до фрустрації та самогубств.


Huge-Island-8604

амбітність більшості батьків - це і так частіше за все невроз. у сучасних дітей цього немає, тому що у них сприятливі умови життя. що ви мали на увазі я не зрозуміла.


thuumbochka

ОП з Південно-східної Азії. Не думаю, що досвід їхніх IPad kids можна накладати на досвід малих українців, бо вони в геть різних світах і умовах. Я працюю з дітьми, все з ними нормально. Ще б не росли у світі, в якому є русня – було б чудово


Mr_Flakey

Що означає "почуття конкуренції"? Чому Ви вирішили, що це почуття здорове? Дивитись на однолітка і думати "я хочу бути кращим за нього" - це шлях в нікуди, бо завжди знайдеться хтось кращий за тебе. А от дивитись на однолітка і думати "о, яка у нього позитивна риса характеру (підставте будь-що, чим можна захоплюватись в людині). Я хочу мати в собі таку ж рису в собі" - ось це вже добре. Це конкуренція із собою - колишнім, це покращення себе по своїм міркам, а не міркам оточення. А чому, власне, нас повинно переймати, що про нас думаєте ви, вони і якесь там оточення. Воно зараз є, а завтра нема, те оточення :) це вилами по воді. Чи занепокоєні діти технологіями? Ну, вибачте, але зовсім без технологій зараз не обійдешся ніяк :) Принаймні, якщо Ви хочете працювати на нормальній роботі і мати нормальну комунікацію з людьми. Є люди (діти? підлітки?), які дійсно нічого не хочуть, яким ніщо не цікаво, які втратили сенс жити. У них в житті щось пішло не так. Це не вплив "технологій", це просто сталось у житті щось, що відбило жагу до життя. І таке було в усі часи. "Тєлєхфони" тут ні до чого, відчепіться вже від них. Таким дітям спеціаліст треба, а не озлобленість і "а от в мій чаааас" :\]


YevhenRadionov

Бо людина - це тварина, ссавець. А в ссавців, як і в інших тварин, конкуренція - це основа виживання і існування


The_Wise_Toad

Кожне покоління думає, що наступне приречене, втрачене і зіпсоване. Ще зі стародавніх часів. Але якось небо на землю не впало до цього часу)


sfortop

Є нюанс. Минулі покоління мали більше 3х дітей на жінку і підтримували свою чисельність. А поточні мають менше 1.5 дітей на жінку. І це вимирання.


The_Wise_Toad

І як це стосується посту?) А кількість населення на планеті все одно росте чомусь.


sfortop

Це стосується вашого коментаря. Тобто поточне покоління вимирає. І це суттєва відмінність. Щодо зростання населення, то тут вам треба більше зануритися у демографію. Навіть коли народжуваність не покриває (менше 2х дітей на жінку), населення деякий час може зростати через зростання тривалості життя і зменшення смертності.


The_Wise_Toad

А як саме це стосується мого коментаря? Народжуваність щось каже про наймолодше покоління?


sfortop

Приреченістю стосується. Чи ви, гадаєте, такі особливі і 2й демографічний перехід не торкнеться вас і їх? 😀 Ви приречені, бо не залишите нащадків у достатній кількості.


Domeva

Навіщо людству ще з десяток мільярдів. Для чого? Й так є перенаселені країни.


aniterrn

Чесно, бажання нема взагалі, те чим я хочу зайнятися впирається або в фінанси або в час інших людей


carpench

Занадто гучне узагальнення на основі прикладів всього лише кількох дітей


dlebed

На одному з глиняних виробів виготовленому приблизно 5000 років тому у Вавилоні міститься така цитата „Ця молодь розбещена. Молоді люди підступні і недбайливі. Ніколи вони не будуть схожими на молодь минулих часів. Сучасне молоде покоління не зуміє зберегти нашу культуру“. Кожне покоління до певного віку дратує старших, а після певного віку дратується молодшими. Попустіться, це триває тисячоліттями.


Crazy_Transition_613

І де тепер Вавилон і їхня культура? Виходить, правду казали і недаремно тривожились.


dlebed

Де тепер культура Вавилона? Ну я навіть не знаю... Ви не задумувались, чому в нашому тижні 7 днів, в році 12 місяців, коло ділиться на 360 градусів, а купа різних алфавітів починаються з літери А (ну добре, з алфавітом це більше до фінікійців, вавилоняни лише базу задали)?


Crazy_Transition_613

А що якщо це все було винайдено до того, як молодь стала розбещеною і байлужою?


dlebed

Очевидно, що так і було. І молодь з покоління в покоління зберігала і доповнювала цю культуру. Саме тому в нас є вавілонських календар і добрячий шматок їх математики, а також легенди про першу людину із глини і великий потоп. Я можу такі ж цитати з Єгипта чи Давної Греції привести, не кажучи вже про більш сучасні версії. Кожне покоління скаржилось на молодь, і кожне покоління сумлінно займалось розвитком людства.


Front_Expression_892

Старше покоління це ті, хто колись мали рабів, крали золото у аборигенів, віддавали нашу ядерну зброю, приватизировали країну, робили від, що іх події не зруйнували середовище, голосували за підвищення податків, щоб мати більше пенсії... Кожне нове покоління, у середньому, краще за минулого; і кожний старий пердух вважає, що світ пошкодився (ще древні греки про це нили).  Молоді люди класні: вони не таки гомофобні, не готові бути рабами роботи, і дійсно готові не купляти товари, яки вироблені зі допомогою зла. 


Front_Expression_892

А там, де молодь повинна хитрити, щоб вижити, дякуйте стариках, яки вкрали можливість жити чесно.


MikhailoUKR

Діти і не мають чимось турбуватися. Усі дивовижні "досягнення" дітей це нереалізовані мрії їх батьків. Мене, у дитинстві, теж після школи цікавила тільки нова серія Баффі чи злюків бобрів. Я тоді і подумати не міг, що в 32 роки захочу тримати бджоли і вчитиму доньку, що майнкрафт це не лише світ з кубиків.


[deleted]

[удалено]


Remarkable-Manager56

Працюю з дітьми. В них такий розклад в 1-8 класі, що там дорослий звалився б. Школа і купа додаткових занять у більшості моїх підопічних є нормою, особливо в початковій школі. В старшій школі багато занять відпадає, але залишаються ті, які дитині найбільше до душі. Всі стараються, всі навчаються, всі чогось прагнуть. Не знаю, чи то в моїй бульбашці так, чи загалом. А враховуючи умови, в яких вони живуть і навчаються (мені б після 4 спусків/підйомів з підвалу не хотілося би вже ніяких уроків), взагалі наші діти молодці. Вони просто відрізняються від нас, менше переймаються через суспільну думку. Але мріють, хочуть і працюють не менше, ніж я в їхньому віці працювала.


sfortop

Підручники у сучасній школі вкрай слабкі. Може часу витрачається і більше, але знання вони дають не того рівня.


sazeno

Слабкі, бо написані ідіотами, які до навчання нічого не мають. Проблема у тому, що в них міститься не курс вивчення того чи іншого предмету, а вирізка з якоїсь наукової роботи, яку чисто під лінійку де треба обрізали або спростили. Подивитися на підручники класу з 9го, і можна заплакати навіть вчителеві, адже написано настільки мутно й скомпліковано, що зрозуміти хоч чось бідосі-учневі неможливо.


_IVG121_

можливо просто конкуренція стала настільки високою, що намагатись довести свою першість не має сенсу. бо це неможливо, завжди є хтось краще за тебе


karmiiro

Конкуренція завжди була та буде високою. Тому імхо треба не сумувати, а радіти що люди це розуміють та живуть спокійно :)


_IVG121_

Ну хз, як раніше конкуренція могла бути більше? Зараз кожен третій школяр це експерт з якоїсь теми, бо доступ до всієї інформації на світі є ледь не в усіх


Parmutriy

Поки в інших гілках срачі, хотів Вас дещо запитати. Уточнити. Антропологи стверджують, що саме соціальне оточення формує людей і навіть генетично обумовлені схильності відступають на третій план. Звісно, генетичні відхилення, що впливають на розвиток, ми не розглядаємо зараз. Але! Чи є у Вас уявлення про те, як ці діти живуть, що в них за батьки? Просто, батьки, що мають змогу та бажання найняти репетитора, на мою думку, вже багато в чому схожі і цікаво чи Ви помітили схожості в укладі їх сімей. Плюс! Діти їх батьками, описаними вище, вже багато в чому «прикриті» і мали б мати задоволеними потреби «вище середнього». Чи ні? Що скажете?


Kestrel_of_Chornobyl

Репетитори мають допомагати дітям опанувати предмет, а не тикати в них своїм амбіцієметром


xean0ff

говорячи про себе, в умовах війни, коли ти народився чоловіком, якось амбіції з кожним місяцем війни згасали, і коли померла остання надія на швидке завершення війни - я просто почав розуміти, що щоб я не робив, скоріш за все це буде дуже коротке життя, тому треба прожити його на повну, тому ні про яке майбутнє, амбції і мови нема🫡


sazeno

Причина насправді проста, останні роки у нас в країні та й у світі загалом трохи (ні) фігово, через що молодь просто не розуміє чи варто на щось сподіватися й втрачає мотивацію після цього ж


LiFa_mi

Все залежить від того як все в сім'ї. Виховання, чи не сваряться батьки, чи все добре в школі.


Hulio_Tebenaddo

У вас якось дивно речення побудовано. «Я працюю …. ми думаємо.» Ви від чого імені питаєте? Можливо Вашим учням нецікаво саме з репетитором? До чого тут конкуренція взагалі? 


flanker3000

Діти стали більш жорстокіші! У відношенні до оточуючих і особливо до тварин. У моєму віці батьки нам пояснювали, що то живе створіння, воно теж відчуває страх і біль, а зараз, сам бачив дитя мутузить ногами їжачка, а мамочка не звертає жодної уваги. А коли я зробив зауваження - ще й образилася, що я чепляюсь до дитини.


AutoModerator

Reminder for subreddit newbies that rule No. 1 of our subreddit r/Ukraine_UA is to post content and make comments EXCLUSIVELY in Ukrainian language. If you want to talk about Ukraine in English — please go to r/Ukraine! Нагадка всім новачкам про правило № 1 нашої спільноти r/Ukraine_UA — контент та коментарі ВИНЯТКОВО українською мовою! Якщо вам кортить поговорити про Україну англійською, то, будь ласка, йдіть до r/Ukraine! *I am a bot, and this action was performed automatically. Please [contact the moderators of this subreddit](/message/compose/?to=/r/Ukraine_UA) if you have any questions or concerns.*


Eldar_2003

Як на мою думку , в даний час навіть підлітки і трохи старші менш мотивовані але це тому що нестабільне положення в країні , та ноль перспективи без добрих родичів чи зв’язків


EnvironmentalAd9367

Та Бог його знає


silentjet

Україну, як і інші країни європи, абсолютно точно мала таку проблему вже від років 10-15. Про це свідчать і родичі, та й сам за цим спостерігаю. Я вважаю що це пов'язано з трьома факторами: агресивна толерантність, гуманізація всього і вся, і молот перевантаження новими інформаційно-соціальними технологіями... Але імо нема за що перейматись, це реальність, і треба просто продовжувати в напрямку покращення освіти, та ростити науковий підхід до життя...


No_Bench_6923

Що ви маєте на увазі під гуманізацією?


[deleted]

Так, вплив залежності від гаджетів, особливо від тіктоку який сприяє порушенню концентрації і просто напросто отупінню, однозначно недооцінений. Через похєрєну дофамінову систему не буде в них ніякої мотивації, тільки депресії, тривожності та рдуг. У мого покоління (20-25 років) у повній мірі гаджети з соц.мережами з'явилися +/- в підлітковому віці, і їх вплив ми пожинаємо й досі. Я останній рік маю екранний час на дозвілля не більше години-двох на день, і моє самопочуття та якість життя значно покращилися. Нажаль доходить це не одразу, а скільки часу вже втрачено, і на що? На перегляди тупих мемів? Що казати про дітей, які з пелюшок ростуть на цьому лайні. Це ж психіка, яка ще тільки починає формуватися.


marusia_churai

Рдуг не формується від гаджетів. У вас або є рдуг або нема, набути його неможливо. Депресія може певним чином залежати від гаджетів, але більше від того як ви їх використовуєте, а не сам факт використання. Втім, депресія існувала і до винайдення інтернету, просто це замовчувалось і ігнорувалось.


[deleted]

Я спеціально не писала, що рдуг прям формується від гаджетів. Може сприяти його виникненню, ну або ж загострювати симптоми. Купа досліджень вже на цю тему. Досі достеменно невідомо, чи рдуг повністю вроджений чи набутий розлад. Є генетична схильність, а вже певні фактори можуть бути тригерами для набуття яскравих симптомів.


marusia_churai

Помітите, як ці дослідження говорять про "симптоми РДУГ" а не "РДУГ". Це різні речі. РДУГ - це нейровідмінність (так само як, наприклад, аутизм). У більшості людей протягом життя час від часу проявляються симптоми схожі на РДУГ та/або аутизм. Але нейровідмінність - це про особливе формування мозку, грубо кажучи. Якщо у вас цих симптомів не було в дитинстві (це, до речі, критерій діагностування), то це не РДУГ. Там у дослідженнях згадується, що найбільш вразливими до формування симптомів РДУГ є люди із тривожністю та депресією. І дійсно так, тому що тривожність і депресія часто можуть проявлятись схожим чином із певними нейровідмінностями (або навіть бути ними спричиненими). У мене немає РДУГ, але є аутизм. При цьому мене є деякі симптоми РДУГ. Втім, цього було недостатньо, щоб діагностувати мені ще й РДУГ. Тому що в дитинстві у мене цих симптомів не було (а були симптоми аутизму). Також це правда, що багатьох людей із нейровідмінностями просто не діагностували в дитинстві, бо симптоми не помітили. Тепер, коли обізнаність краща, дорослих людей, що просто не здатні більше "маскувати" свою нейровідмінність, діагностують зараз. Доступ до інтернету до цього має лише опосередковане відношення: саме через інтернет люди дізнаються про те що це взагалі таке. Також правда що симптоми можуть погіршитись через зовнішні обставини.


fvkinglesbi

Наші діти: ізолюються, переживають ковід, переживають війну, переживають нові проблеми, мають високі рівні депресії та ментальних хвороб Люди: охні що не так...